FLALGO 140 MG
léčivá náplast

Orthomol® sport
Pro podporu regenerace

je vhodný pro sportovce pro zvýšení tělesného výkonu a regeneraci organismu

Orthomol® Natal
Prospěšné pro matku i dítě

+ probiotika

+  omega-3-mastné kyseliny (DHA)

+ vitamín D3

Spojení přírodní a zasíťované kyseliny hyaluronové: nová filozofie „vytváření krásy“

12.02.2017

Je známo, že časové stárnutí provází mnoho klinických projevů – od poklesu tonu, elasticity a pevnosti kůže, přes redistribuci objemu na různých místech obličeje až po vznik vrásek a změn na kůži. A proto se již několik desítek let v dermoestetice využívá kyselina hyaluronová, která zlepšuje kvalitu kůže a obnovuje fyziologické aspekty, jež se časem mění.

Nejen tato fakta připomněl prof. Giuseppe Sito, estetický chirurg z Itálie, v úvodu satelitního sympozia společnosti IBSA, které bylo věnováno novému přístupu k remodelaci obličeje a jež bylo součástí odborného programu IX. kongresu českých a slovenských dermatovenerologů. Prezidentem sympozia byl prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., MBA, předseda České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP.

Řešení bezpečné…
G. Sito zdůraznil, že se využívá mnoho druhů kyseliny hyaluronové s různou molekulární hmotností a různým stupněm zasíťování: „Její hydratační vlastnosti jsou skutečně vynikající – váže velké množství vody, až 400násobek své hmotnosti. Stimuluje také proliferaci fibroblastů a má i liftingové a remodelační schopnosti, protože díky svému mechanickému působení vyplňuje propadliny kůže a koriguje nedokonalosti obličeje,“ vysvětluje. Dodal, že přírodní kyselina hyaluronová má velmi vysoké hydratační a stimulační vlastnosti, nicméně nižší liftingové schopnosti, u zasíťované je tomu právě naopak.

„Rozhodli jsme se proto ve spolupráci se společností IBSA vytvořit ideální přípravek a zkombinovat kyselinu hyaluronovou s různou molekulární hmotností, zasíťovanou i přírodní. Dosáhli jsme tím vynikajícího dvojího účinku – biorevitalizace a vyplnění –, a současně jsme udrželi vysoké bezpečnostní standardy. To nám umožnilo dosáhnout přirozené, bezpečné a zaručené výsledky,“ upřesňuje G. Sito a dále uvádí, že nová filozofie „vytváření“ krásy spočívá právě ve spojení přírodní a zasíťované kyseliny hyaluronové. „Proto jsme přípravek – který má hydratační i liftingové účinky – nazvali Hydrolift Action,“ představuje komplexní řešení pro léčbu stárnoucí pleti G. Sito.

Hydrolift Action, který se aplikuje injekčně, se získává biofermentací s využitím přírodních, geneticky nemodifikovaných bakteriálních buněčných kmenů Streptococcus zooepidemicus equi. Neobsahuje žádné složky pocházející ze zvířat, tudíž při jeho aplikaci nehrozí ani riziko přenosu virů či prionů, ani riziko vzniku alergie. Je rovněž vysoce čištěný, má tedy velmi nízkou koncentraci proteinů, nukleových kyselin, železa, etanolu a vody. „Díky kombinovanému efektu dosahujeme zlepšení tonu, elasticity i pevnosti kůže, tedy biorestrukturalizace, a zároveň dermální remodelace a vyplnění tkání,“ objasňuje G. Sito.

…dostupné v různých modifikacích…
Poté již G. Sito představuje portfolio systému Hydrolift Action. Pro podporu obnovy pokožky, stimulace fibroblastů a syntézy nového kolagenu v papillaris a retikulární dermis je určen Viscoderm 0,8/1,6/2,0 pro biokomplementaci – tedy přírodní kyselina hyaluronová v různých koncentracích (8 mg/ml, 16 mg/2 ml, 20 mg/ml) a s různým liftingovým účinkem.

„Pokud chceme zvýšit objem a provést remodelaci obličeje, pak použijeme přípravek Aliaxin. Nazval bych ho jakýmsi koktejlem – podobným třeba Bloody Mary –, protože obsahuje přírodní i zasíťovanou kyselinu hyaluronovou. Jedná se o monofázový gel s dobrou homogenní distribucí ve stromatu, takže nevyvolává žádné zánětlivé reakce, což je důležité z hlediska bezpečnosti. Má větší plasticitu, lepší penetraci a schopnost rozptylu ve tkáni než gel dvoufázový. Výsledkem je přirozenější výraz tváře,“ vysvětluje remodelační vlastnosti přípravku G. Sito. Pro ošetření nejběžnějších vad na obličeji je určena řada Aliaxin GP (global performance), pro obnovení plnosti obličeje s přirozenými a dobře definovanými konturami pak Aliaxin SR (shape and restore) a speciálně pro ošetření rtů Aliaxin FL (lips). „Uvedené přípravky obsahují různé typy kyseliny hyaluronové s různými molekulárními hmotnostmi. To je samozřejmě klíč k úspěchu, protože tím získáme odlišné léčebné účinky,“ doplňuje G. Sito a podrobněji dále hovoří o přípravku Aliaxin SR, jenž je směsí 1000 kDa + 2000 kDa zasíťované kyseliny hyaluronové (22,5 mg/ml) a 500 kDa přírodní kyseliny hyaluronové (2,5 mg/ml). Ta je chráněna proti enzymatické degradaci a je pomalu uvolňována. „Tento přípravek je určen pro remodelaci střední a dolní třetiny obličeje za pomocí mikrokanyl, a aplikace 1 ml na každou stranu,“ uvádí G. Sito a v této souvislosti připomíná, že výraz tváře závisí na působení žvýkacích, mimických a výrazových svalů. Ruku v ruce se stárnutím vyvolává neustálé používání těchto svalů redistribuci faciální adipózní tkáně. Díky tomu může docházet k asymetrii – některé oblasti na obličeji se propadají v důsledku úbytku tukové tkáně, brada nebo dolní část líček jsou naopak masivnější, protože zde ubývá měkké tkáně – a dochází ke vzniku vrásek, které se časem prohlubují.

…a účinné pro různé úrovně foto-poškození
„Vraťme se tedy k fenoménu stárnutí. Liší se člověk od člověka v závislosti na pohlaví, vnějších i vnitřních faktorech a také životním stylu, tedy kouření, užívání alkoholu a podobně,“ uvedl G. Sito a dodal, že americký lékař Mark Rubin stanovil 3 různé úrovně foto-poškození v závislosti na histologické hloubce viditelných změn:

  • úroveň první – zasahuje epidermis – typické jsou zvýraznění kožní pigmentace, mdlá a hrubá textura pokožky, vznik výrazových linií, ztluštělá vrstva stratum corneum;
  • úroveň druhá – zasahuje papilární dermis – typické jsou výraznější změny pigmentace a textury, senilní keratóza, křečové žilky, zvýrazněný vznik vrásek (infraorbitální a nasolabiální rýha);
  • úroveň třetí – zasahuje retikulární dermis – typické jsou výrazné vrásky, ztluštělá či kožnatá pleť, senilní keratóza, dlaždicová textura, otevřené komedony.
  • „Volba přípravku a terapeutického protokolu závisí vždy na stupni stárnutí pleti a na požadavcích pacienta,“ podotýká G. Sito a dále poukazuje na to, jak lze podle Rubinovy škály aplikovat Hydrolift Action a korigovat různé úrovně stárnutí pleti:
  • úroveň první – cílem je dosáhnout hydratace a biorestrukturalizace, vhodné je např. podání přípravku Viscoderm v koncentracích 0,8 a 1,6;
  • úroveň druhá – cílem je dosáhnout biokomplementace, biorestrukturalizace a liftingového efektu, vhodné je např. podání přípravku Viscoderm v kombinaci s Aliaxinem GP;
  • úroveň třetí – cílem je dosáhnout biorestrukturalizace, remodelace a doplnění objemu, vhodné je např. podání přípravku Viscoderm maxx v kombinaci s Aliaxinem SR a GP.

Na závěr svého vystoupení G. Sito představuje studii porovnávající fenomén stárnutí u matek a dcer. Následně na několika video ukázkách podrobně vysvětluje techniky aplikace Hydrolift Action a ukazuje mj. korekci nasolabiální rýhy, zvětšení rtů, oživení textury pleti, obnovu mandibulární linie, zlepšení marionetových linií aj. „Volba přípravků Hydrolift Action může zcela jistě zlepšit nejen naši práci, ale především spokojenost našich pacientů. Nicméně vše je nutné vyzkoušet si v praxi, to je moje poselství,“ konstatuje na závěr.

P. Arenberger shrnuje: „Hydrolift Action podporuje rovnováhu a symetrii v obličeji a zvýrazňuje jeho přirozené charakteristiky. Přírodní kyselina hyaluronová zajišťuje hydrataci a biorestrukturalizaci, zasíťovaná pak lifting a vyplnění. Obě složky se tedy vzájemně doplňují a umožňují dosáhnout zvýšeného tonu, elasticity i pevnosti kůže a zároveň dermální remodelace.“

(red)

Právní prohlášení    |    Mapa webu    |    Kontakt

Copyright 2019 IBI s.r.o.    |    Webdesign Estetica Online s.r.o.