FLALGO 140 MG
léčivá náplast

Orthomol® sport
Pro podporu regenerace

je vhodný pro sportovce pro zvýšení tělesného výkonu a regeneraci organismu

Orthomol® Natal
Prospěšné pro matku i dítě

+ probiotika

+  omega-3-mastné kyseliny (DHA)

+ vitamín D3

Kostivalová mast – skvělý pomocník při léčbě úrazů

10.04.2017

Kostival je odnepaměti známý jako výborná bylina, podporující tvorbu buněk a hojení ran. Ačkoliv má západní medicína k dispozici řadu syntetických prostředků k terapii poranění a bolesti, lékaři nedají na léčivou bylinku dopustit. Svědčí o tom i hojně doporučovaná kostivalová mast Traumaplant, která je registrovaná jako lék, má garantovaný obsah účinné látky a její účinnost i bezpečnost jsou doloženy klinickými studiemi.

Bylinná léčba byla popsána v řadě antických děl a jejich moudrost využívali řeholníci a řeholnice z klášterů, při nichž vznikaly první „špitály“, čili předchůdci dnešních nemocnic. Řeholníci nejen čerpali informace ze starověkých děl, která překládali, ale sami zkoumali byliny, jež sbírali v přírodě nebo pěstovali v klášterních zahradách. Kostival lékařský mezi těmito bylinkami nikdy nechyběl.

Pojednání o kostivalu se objevuje například v Mattoliho herbáři (v češtině je známý také jako „Herbář neboli bylinář“), což je jedna z nejvýznamnějších botanických knih 16. století. Jejím autorem je italský lékař a botanik Pietro Andrea Mattoli. Vyšel sice z latinského antického spisu, knihu však neustále rozšiřoval a aktualizovat, takže se jednotlivá vydání liší rozsahem i podobou.

Čtyři výhody kostivalu

Kostival účinkuje čtyřmi způsoby: zabírá proti bolesti, zánětu, otokům a také kryje rány, včetně těch krvácejících. „Při použití přípravků nanášených na kůži platí, že nejrychleji působí roztok a sprej, na druhém místě je gel, pak krém a na čtvrtém místě je mast,“ vypočítává prof. MUDr. Miroslav Kučera, DrSc. z Kliniky tělovýchovného lékařství pražské Fakultní nemocnice v Motole. „Pro ošetření poranění jsou proto vhodné masti, které působí dlouhodobě a účinné látky se z vazelíny dobře vstřebávají. Stačí je proto dvakrát denně aplikovat na jakýkoliv defekt.“

Pro léčbu se využívá jak kořen, tak nať bylinky. Podle profesora Kučery je však výhodnější používat výtažky z natě kostivalu, protože na rozdíl od kořene se do nich nedostanou případná umělá hnojiva. Léčebná mast Traumaplant se vyrábí z čerstvé, nadzemní části speciálně vyšlechtěné odrůdy kostivalu uplandského (Symphytum x uplandicum), má garantované množství účinné látky a neobsahuje dráždivé přísady. Jako jediná kostivalová mast na našem trhu je registrovaná jako lék.

 

Léčivý přípravek Traumaplant je mast s obsahem šťávy a extraktu z čerstvé nati kostivalu cizího (Symphytum x uplandicum NYMAN) v emulzním masťovém základu, která má protizánětlivé účinky. Přípravek TRAUMAPLANT se používá k léčbě pohmožděnin a vymknutí (sportovních a jiných poranění), bolesti svalů a kloubů. 100 g masti obsahuje 10 g šťávy a extraktu (40 : 60) z čerstvé nati druhu Symphytum x uplandicum NYMAN 2-3:1. Je dodáván v tubě o hmotnosti obsahu 50 g a 100 g. Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

 

Právní prohlášení    |    Mapa webu    |    Kontakt

Copyright 2019 IBI s.r.o.    |    Webdesign Estetica Online s.r.o.